Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Reklama
Start
Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej - 13.05.2012
czwartek, 24 maja 2012 07:18

 

13 maja o godz. 1700, w 95 rocznicę pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie i w 31 rocznicę zamachu na bł. Jana Pawła II, odprawiliśmy nabożeństwo pokutne ku czci Matki Bożej Fatimskiej połączone z pierwszą w tym roku procesją. Odmawiając różaniec, podążaliśmy za figurą naszej Królowej na Górę Grytza. Marianki i ministranci poprowadzili rozważania. W kaplicy św. Barbary odmówiliśmy litanię loretańską, a ks. Proboszcz powierzył całą naszą parafię pod opiekę Matki Bożej.

Więcej…
 
Spotkanie Parafialnych Rad Duszpasterskich - 12.05.2012
czwartek, 24 maja 2012 07:16

W sobotę, 12 maja o godz. 930 w naszym kościele odprawiono Mszę Św., która rozpoczęła dzień skupienia członków Parafialnych Rad Duszpasterskich z dekanatów Bytom, Bytom – Miechowice i Toszek. Celebransa, ks. Krystiana Piechaczka, a także wszystkich obecnych powitał ks. Proboszcz. Na spotkaniu nie zabrakło oczywiście delegacji z naszej parafii. Podczas kazania ks. Krystian mówił o ideale wspólnoty, jaką stanowili pierwsi chrześcijanie, i która dla nas ma być wzorem.

Więcej…
 
niedziela, 20 maja 2012 01:00

Kochane Dzieci Komunijne!

W dniu Waszej Pierwszej Komunii Świętej, życzę Wam, abyście zawsze kroczyli drogą Jezusową, czyli drogą prawdy, miłości i wiary, a dobry Bóg miał Was zawsze w swojej opiece. Aby Wasze serca były bez skazy,
a miłosierny Jezus zamieszkał w nich na zawsze. Abyście ze wszystkich doświadczeń, jakie przyniesie Wam los, wychodzili zwycięsko z Jezusem i Maryją, a każdy dzień był wspanialszy od poprzedniego. Kochajcie swoich rodziców, jak Bóg umiłował Was, czyli mocno
i bezinteresownie.Bądźcie dumni z tego, że jesteście Dziećmi Boga. Bądźcie zawsze uśmiechnięci i szczęśliwi.

 

Wasz ks. Proboszcz Bartosz Podhajecki

 
Wycieczka do Ustronia - 30.04.2012
piątek, 18 maja 2012 01:00

Długi weekend majowy powitał nas przepiękną, letnią pogodą. Nie można było jej nie wykorzystać. 30 kwietnia, ks. Marcin – miłośnik gór i aktywnego wypoczynku, zorganizował wycieczkę do Ustronia dla Marianek i Ministrantów. Czantorię zechciał zdobyć także ks. Proboszcz, dlatego spakował co trzeba do plecaka i ruszył z nami.

Więcej…
 
Dzień chorego - 28.04.2012
czwartek, 17 maja 2012 20:02

 

Jesień życia nie zawsze bywa pogodna. Często towarzyszy jej cierpienie, samotność, choroba czy niezrozumienie… Kolejny Dzień Chorego w naszej parafii, który odbył się 28.04., ponownie miał przypomnieć chorym, starszym i samotnym Parafianom, że jest ktoś, kto o nich pamięta.

Więcej…
 
Nabożeństwa majowe
sobota, 28 kwietnia 2012 21:48

Ojciec Izydor H. Koźbiał w Modlitewniku błagań pisał: "I znowu nadszedł maj (...), a my pośpieszmy do świątyń, przed obraz czy figurę Bogurodzicy. Przyszliśmy, bo zda się jakaś siła niewidzialna przyciąga nas tutaj w każdym maju. Jakiś dziecinny instynkt rozrzewnionego serca i nieutulonej tęsknoty za dobrocią Matki karze nam śpiewać owe przepiękne wezwania Litanii Loretańskiej, w której słowach może się weselić i wypłakać nasza skołatana ziemskim wygnaniem dusza; może się ukorzyć, widząc swą nicość i natchnąć nadzieją lepszego jutra i przyznać, iż pod urokiem tego nabożeństwa jakoś nam lżej na duszy, jakoś lepiej się czujemy, jakoś umniejszają się codzienne troski".

 

Zapraszamy

na nabożeństwa majowe

od poniedziałku do piątku

o godz. 17.30,

w sobotę o godz. 17.45,

w niedzielę o godz. 15.30.

 

 

Plan nabożeństw znajdziesz TUTAJ

 
Niedziela Miłosierdzia Bożego
sobota, 14 kwietnia 2012 20:38

 

 

„Zapisz, córko moja, te słowa: Wszystkim duszom, które uwielbiać będą to moje miłosierdzie i szerzyć jego cześć, zachęcając inne dusze do ufności w moje miłosierdzie – dusze te w godzinę śmierci nie doznają przerażenia. Miłosierdzie moje osłoni je w tej ostatniej walce…”

(Dz. 1540).

 

Więcej…
 
Koncert z cyklu "Muzyka w starych kościołach Miechowic"
sobota, 14 kwietnia 2012 10:09

 

W słoneczne popołudnie, drugiego dnia Świąt Wielkanocnych o godz. 1700 w naszym kościele przywitaliśmy kolejnych artystów, dzięki którym spędziliśmy kilka chwil ze wspaniałą muzyką poważną.

Więcej…
 
Triduum Paschalne i Wielkanoc
sobota, 14 kwietnia 2012 09:51

 

„Największe misteria ludzkiego odkupienia sprawuje Kościół co roku począwszy od Mszy wieczornej Wielkiego Czwartku aż do Nieszporów Niedzieli Zmartwychwstania. Czas ten słusznie jest określany jako „Triduum Chrystusa ukrzyżowanego, pogrzebanego i wskrzeszonego”. Nazywa się go „Triduum Paschalnym”, ponieważ uobecnia się wtedy i uskutecznia misterium Paschy, to jest przejścia Pana z tego świata do Ojca. Przez sprawowanie tego misterium w znakach liturgicznych i sakramentalnych Kościół jednoczy się wewnętrznie z Chrystusem, swoim Oblubieńcem”. Te najważniejsze dni w roku są już za nami. Powróćmy jeszcze raz do tych chwil.

Więcej…
 
Wielkanocne życzenia
sobota, 07 kwietnia 2012 07:25

 


„Trzeciego dnia Zmartwychwstał!

Tą prawdą, na której jak na „kamieniu węgielnym” opiera się cała budowla naszej wiary,

chcemy dzisiaj na nowo dzielić się między sobą wzajemnie jako pełnią Ewangelii”.


Bł. Jan Paweł II

 

 

Obchodząc Uroczystość Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, życzę najserdeczniej, aby Ten, który zwyciężył śmierć i wyzwolił nas z mocy zła i grzechu, był zawsze siłą i nadzieją.

Niech zmartwychwstanie Chrystusa będzie zachętą do ufnego zmagania się z wszelkimi życiowymi trudnościami.

Niech Jego „Nie lękajcie się!” dociera do najgłębszych pokładów Waszych serc i umysłów.

Polecający opiece Zmartwychwstałego Chrystusa wszystkich Parafian


Wasz ks. Proboszcz Bartosz Podhajecki

 
«pierwszapoprzednia61626364656667686970następnaostatnia»

Strona 68 z 72

2Tm 2, 15: Dołóż starania, byś sam stanął przed Bogiem jako godny uznania pracownik, który nie przynosi wstydu, trzymając się prostej linii prawdy.

Wydarzenia parafialne

Statystyka

Odsłon : 1056303

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości