Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Reklama
Start
Dekret Biskupa Gliwickiego
niedziela, 31 maja 2020 21:49

 
sobota, 23 maja 2020 10:31

 
sobota, 16 maja 2020 22:31

 
sobota, 16 maja 2020 22:29

 
sobota, 16 maja 2020 22:21

 
sobota, 16 maja 2020 22:16

LIST PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI Z OKAZJI 100. ROCZNICY URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

 

Umiłowani Siostry i Bracia!

1. W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Ten wielki święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego. O Karolu Wojtyle powiedziano i napisano już bardzo wiele, dobrze znana jest również jego biografia, która doczekała się licznych ekranizacji. W trudnym dla nas wszystkich czasie – gdy zmagamy się z pandemią koronawirusa i stawiamy pytania o przyszłość naszych rodzin oraz społeczeństwa – warto także zapytać o to, co On dziś miałby nam do powiedzenia? Z jakim przesłaniem zwróciłby się do rodaków w maju 2020 roku?

Więcej…
 
Odezwa Biskupa Gliwickiego przed święceniami kapłańskimi
niedziela, 10 maja 2020 11:42

 

Czcigodni Współbracia w kapłańskiej posłudze,

Drodzy Diecezjanie!

 

Każdego roku czas wiosenny, w blasku Zmartwychwstałego Zbawiciela, zwiastuje wyczekiwany termin udzielania święceń kapłańskich nowym zastępom świadomie przygotowanych kandydatów do tej posługi, absolwentów naszego Międzydiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego z siedzibą w Opolu. W takim momencie zwykle ożywa wdzięczność za dar nowych kapłanów oraz nadzieja, że posługa wiary w naszych parafiach będzie kontynuowana, a bogactwo łaski sakramentów oraz mądrości Dobrej Nowiny o zbawieniu, przekazane przez Zbawiciela Kościołowi świętemu, nie dozna uszczerbku. Takie myśli towarzyszą nam w tej chwili, gdy z radością oczekujemy na dzień 30 maja, wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, gdy za łaską Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana, do grona prezbiterów, przez uroczyste święcenia, zostaną włączeni następujący kandydaci:

Więcej…
 
czwartek, 07 maja 2020 15:27

 
Nabożeństwa majowe
sobota, 25 kwietnia 2020 12:51

 

 
Ogłoszenia po nowych rozporządzeniach Rządu i wytycznych Księdza Biskupa Ordynariusza z dnia 19.04.2020 r.
poniedziałek, 20 kwietnia 2020 07:25

 

 • Wracamy do normalnego porządku Mszy Świętych. Od poniedziałku do soboty Msze Święte będą o godz. 6.30 i o godz. 18.00. Czwartkowa intencja z godz. 17.00 zostaje przeniesiona na godz. 18.00. W niedzielę Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30. 12.00, 16.00 i 18.30. W niedzielę zachęcamy też do uczestnic­twa w Eucha­rystii o godz. 10.30 transmitowanej online.
 • W naszej świątyni we Mszy Świętej może uczestniczyć 45 osób. Prosimy o bezwzględne przestrzeganie tego warunku. Rzeczą oczywistą jest, że pierwszeństwo uczestnictwa we Mszy Św. mają osoby, które na dany dzień zamówiły intencję mszalną. Prosimy, aby przybyły one do kościoła piętnaście minut przed Mszą Świętą. Kościół podczas sprawo­wania Eucharystii będzie zamknięty. Wejście do świątyni będzie odbywać się tylko głów­nymi drzwiami. Wszyscy uczestnicy Eucharystii muszą mieć maseczki.
 • Prosimy, aby zajmować miejsca w co drugiej ławce, po dwie osoby w ławce, tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych.
 • Komunia Święta będzie udzielana tylko na rękę.
 • Prosimy, aby od uczestnictwa we Mszy Świętej w kościele bezwzględnie powstrzymy­wały się osoby mające jakąkolwiek niedyspozycję zdrowotną związaną z drogami oddechowymi oraz rodzice z małymi dziećmi, które muszą się przemieszczać.
 • Ks. Biskup Gliwicki podtrzymuje udzielenia wszystkim diecezjanom oraz osobom prze­by­wającym na terenie diecezji gliwickiej dyspensy od uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Eucharystii. Bardzo prosimy, aby korzystali z niej zwłaszcza seniorzy w wieku 60+. Kochani, jesteście w grupie podwyższonego ryzyka, dlatego musicie być bardzo ostrożni.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty będzie od godz. 17.00 do godz. 18.00. W niedzielę adoracji nie będzie.
 • Sakra­mentu Pokuty i Pojednania udzielamy tym wiernym, którzy o to poproszą, z uwzględ­nieniem obowiązujących norm bezpieczeństwa. Zarówno kapłan jak i penitent muszą mieć zakryte usta i nos oraz zachować odpowiednią odległość. Chęć przystąpienia do Sakramentu Pokuty należy zgłosić Panu Kościelnemu.
 • Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych od 20 kwietnia „na cmentarzu może przebywać nie więcej niż 50 uczestników podczas jednego pogrzebu, wyłączając z tego osoby sprawujące posługę, a także osoby dokonujące pochówku lub osoby zatrudnione przez zakład pogrzebowy”.
 • Zgodnie ze wskazaniami Episkopatu codziennie o godz. 20.30 zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej, rodzinnej modlitwy różańcowej, zakończonej Apelem Jasnogór­skim, który poprzedza odśpiewana Suplikacja. Do tej modlitwy nawołują nas dzwony naszej świątyni. Jako Wasi duszpasterze łączymy się duchowo z Wami wszystkimi trwając w kościele przed Jezusem Eucharystycznym i po Apelu Jasnogórskim całej parafii udzielamy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Modlitwa transmito­wana jest online.
 • Uroczystość I Komunii Świętej zostaje przeniesiona po 31 sierpnia. Wstępną datą będzie 20 września. Zastrzegamy, że termin może ulec zmianie z przyczyn niezależnych.
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 72