Pielgrzymki parafialne
Start Pielgrzymki parafialne
Pielgrzymki parafialne

 

 
Pielgrzymka na Górę Św. Anny - 12.09.2015

Co roku na Górze św. Anny z okazji Święta Podwyższenia Krzyża organizowane są obchody kalwaryjskie. Nasza parafia nigdy nie brała w nich udziału, ponieważ pokrywają się z datą odpustu parafialnego. Inaczej było w tym roku. Ks. Proboszcz postanowił, że przygotowania do odpustu i festynu zakończymy w piątek tak, aby w sobotę skupić się już tylko na modlitwie.

Więcej…
 
Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela 21.08. - 29.08.2015 r.

W tym roku wraz z parafią WNMP z Gliwic, udało się zorganizować zagraniczną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. 46 osobowa grupa pielgrzymów wraz księżmi Marcinem Sobotą i Jackiem Liwowskim, pod opieką pilota p. Michała z biura Pielgrzymkowego „Andretour” o 3.00 nad ranem wyruszyła autokarem w kierunku Portu Lotniczego w Pyrzowicach.

Więcej…
 
Pielgrzymka do Krzeszowa, 18.07.2015 r.
wtorek, 28 lipca 2015 07:36

W słoneczną i upalną sobotę lipca 50-osobowa grupa Parafian wraz z ks. Proboszczem wyjechała do Krzeszowa, aby u stóp Matki Bożej Łaskawej zostawić swoje przeprosiny, podziękowania i prośby.

W drogę wyruszyliśmy o godz. 7.00 i po pokonaniu kilku kilometrów odśpiewaliśmy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Długa, ponad 3-godzinna podróż upłynęła dość szybko, ponieważ śpiewaliśmy, rozważaliśmy różaniec i mieliśmy czas także na to, aby posilić się lub uciąć krótką drzemkę, odsypiając wczesną pobudkę. Na miejscu byliśmy przed godz. 11.00. Po zgłoszeniu naszej grupy pielgrzymkowej ks. Proboszcz ogłosił plan dnia, po czym skierowaliśmy swoje kroki do Sanktuarium, aby przywitać się z Panem Jezusem i Jego Matką, a także wysłuchać krótkiego koncertu organowego.

Więcej…
 
Pielgrzymka na Górę Św. Anny - 16.08.2014
wtorek, 19 sierpnia 2014 10:58

 

W pochmurną sobotę, 16.08.2014 r., 40-osobowa grupa Parafian na czele z ks. Proboszczem udała się na Górę Świętej Anny. Wyruszyliśmy spod naszego kościoła ok. godz. 7.20. W czasie krótkiej podróży odśpiewaliśmy Godzinki ku czci NMP i powierzyliśmy się Jej rozważając tajemnice radosne różańca św. Wstąpiliśmy także na cmentarz w Leśniowie, gdzie spoczywa nasz były proboszcz ks. Joachim Szymon. Przy jego grobie pomodliliśmy się o szczęście wieczne dla niego, dziękując jednocześnie Bogu za posługę ks. Szymona w miechowickiej parafii. W dowód pamięci zapaliliśmy znicze. Nie zabrakło wspomnień tych, którzy ks. Joachima doskonale pamiętają.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 3 z 7