Wizyta misjonarzy ze Zgromadzenia Ojców Białych - 27.05.2012
Start
Wizyta misjonarzy ze Zgromadzenia Ojców Białych - 27.05.2012
wtorek, 05 czerwca 2012 08:29

 

27 maja w naszej parafii gościliśmy misjonarzy ze Zgromadzenia Ojców Białych, o. Otto Katto i o. Dariusza Zielińskiego. Są ludzie, których się nie zapomina i na pewno tych dwoje do takich należą. O. Otto, rodowity Afrykańczyk, uwiódł nas swoją radością. W tym człowieku widać szczęście pochodzące od samego Boga! O. Dariusz również wykazał się poczuciem humoru i swoją obecnością przypomniał, że wielu naszych Rodaków zostawiło wszystko i na obcym kontynencie głoszą Chrystusa tym, którzy Go jeszcze nie znają.

 

Podczas każdej Eucharystii o. Otto grał na bongosach i uczył piosenek w afrykańskich językach, a na Mszy Świętej o godz. 900 wszystkie dzieci tańczyły na chwałę Pana Boga razem z misjonarzem. Ojcowie opowiadali także o swojej pracy na misjach.

O godz. 1700 w domu katechetycznym odbyło się spotkanie z naszymi gośćmi, którzy odpowiadali na pytania Parafian dotyczące Afryki. Ojcowie powiedzieli, że wiara w Afryce nie jest głęboka i kiedy pojawiają się problemy, ludzie wracają do plemiennych wierzeń. Potwierdzili jednak słowa papieża Benedykta XVI, że ten kontynent jest nadzieją Kościoła. Misjonarze ubolewali nad złym podziałem politycznym kontynentu afrykańskiego, który jest powodem wielu sporów i wojen. Państwa zostały wyznaczone jakby „od linijki” bez zwracania uwagi na przynależność plemienną czy kulturę. Już sam fakt, że o. Otto będą Afrykańczykiem nie zna języka, jakim posługują się jego Rodacy na północy Ugandy świadczy o tym, że różnice kulturowe i etniczne są tam bardzo duże.

Nasi goście pokazywali instrumenty Czarnego Kontynentu, przyrządy dnia codziennego, a także zabawki. Nie zabrakło także radosnego śpiewu i tańców.

 

Pobyt misjonarzy w Miechowicach był możliwy dzięki p. Danucie Szczepańskiej z Ruchu MAITRI – Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata.

 

O. Dariuszowi i o. Otto dziękujemy za wizytę w naszej parafii i życzymy wiele Bożego błogosławieństwa.

 

Na koniec swojej wizyty w Miechowicach Ojcowie zgodzili się odpowiedzieć na kilka pytań. Zachęcamy do lektury wywiadu na następnej stronie.