Parafia Miechowice. Parafia p.w. Świętego Krzyża w Bytomiu
Reklama
Reklama
Start
Kolędowy styczeń w Kościele Świętego Krzyża
wtorek, 07 lutego 2012 01:00

 

Tradycja kolędowania przy bożonarodzeniowej szopce jest w naszej parafii bardzo żywa. I tak, już 8 stycznia z koncertem kolęd wystąpił dziecięco – młodzieżowy zespół PICCOLO, działający przy mniejszości niemieckiej.

 

Więcej…
 
Wprowadzenie Relikwii bł. Jana Pawła II

Roraty 2011 przeżywaliśmy z bł. Janem Pawłem II. Ich zwieńczeniem było wprowadzenie do naszej świątyni relikwii bł. papieża. Przypomnijmy sobie, jak to wszystko było…

 

Więcej…
 
Podsumowanie Roku Pańskiego 2011
sobota, 31 grudnia 2011 16:08


 

 

Jeden z wielkich ludzi tego świata – cesarz rzymski i filozof – Marek Aureliusz w „Rozmyślaniach” napisał między innymi taką gorzką refleksję: „Co dnia zużywa się życie i pozostaje coraz mniejsza jego cząstka, ale i to, że gdyby się miało żyć bardzo długo, to jest niepewne, czy starczy równej na dalszą przyszłość bystrości potrzebnej do zrozumienia wypadków i do zrozumienia nauki mającej na celu badanie spraw boskich i ludzkich…”

 

Więcej…
 
Relikwie błogosławionego Jana Pawła II w naszej Parafii !
piątek, 23 grudnia 2011 21:22

 

 

Dziś, w przedostatnim dniu Adwentu, w naszej parafii odbyła się uroczystość wprowadzenia relikwii błogosławionego Jana Pawła II.

Więcej…
 
Spowiedź przedświąteczna
sobota, 17 grudnia 2011 22:48

 

Istotnym elementem przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego jest Sakrament Pokuty. W ostatnim tygodniu Adwentu będzie możliwość skorzystania z niego w następujących godzinach:

Więcej…
 
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
niedziela, 18 grudnia 2011 16:19

 

8 grudnia obchodziliśmy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jak wiadomo, jest to patronalne święto Dzieci Maryi. Wszystkie dziewczęta zgromadziły się na Mszy Świętej o godz. 17.00, która została odprawiona w intencji Marianek, ich rodziców i Opiekuna – ks. Proboszcza.

 

Więcej…
 
Spotkanie opłatkowe w ramach Parafialnego Dnia Chorego
niedziela, 18 grudnia 2011 01:00

10 grudnia o godz. 12.00 nasi chorzy i starsi Parafianie spotkali się na Mszy Świętej w swojej intencji. Po posileniu ducha Słowem Bożym i Najświętszym Sakramentem, ks. Proboszcz zaprosił wszystkich obecnych na spotkanie opłatkowe w domu katechetycznym zapewniając, że dla wszystkich wystarczy miejsca.

Więcej…
 
Zabawa Wszystkich Świętych
piątek, 02 grudnia 2011 21:08

 

19 listopada do domu katechetycznego zjechały się wielkie osobistości. Gościliśmy m.in. św. Katarzynę Aleksandryjską, św. Maksymiliana Marię Kolbego, św. Bernadetę, bł. Matkę Teresę z Kalkuty, a nawet samego Archanioła Michała! Wszystko z racji ZABAWY WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Nasze maluchy przebrały się w rewelacyjne stroje. Poznaliśmy historie wielu „nowych” Świętych, dotąd nieznanych.

 

 

Więcej…
 
Koncert muzyki sakralnej
wtorek, 22 listopada 2011 08:44

 

W niedzielę Chrystusa Króla o godz. 17.00 w naszej świątyni zabrzmiał wspaniały koncert muzyki sakralnej w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej „Bytom”.

Więcej…
 
Święto Liturgicznej Służby Ołtarza
wtorek, 22 listopada 2011 08:38

 

Uroczystość Chrystusa Króla jest patronalnym świętem naszych ministrantów. Dlatego w 20 listopada, wszyscy chłopcy należący do LSO zgromadzili się na uroczystej Mszy Świętej o godz. 9.00, aby przyjąć do swojego grona nowych członków i ustanowić lektorów.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia717273następnaostatnia»

Strona 72 z 73