Rzymskokatolicka Parafia
Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PANA JEZUSA

09. 04. 2023

 
 • Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. Wszystkich Parafian i Gości zachęcamy do chrześcijańskiego i radosnego przeżywania Świąt Wielkanocnych. O godz. 15.30. zapraszamy na niedzielne nieszpory. Kolekta jest przeznaczona na utrzymanie naszej parafii, zapłacenie rachunków za wodę, prąd i śmieci – za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać!
 • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Triduum Paschalnego. Dziękujemy ks. Krystianowi za posługę w konfesjonale i za wszelkie zaangażowanie, Siostrom Zakonnym, Nadzwyczajnemu Szafarzowi Najświętszego Sakramentu, Paniom, które udekorowały kwiatami ołtarze, osobom sprzątającym kościół, Panom, którzy budowali Ciemnicę i Boży Grób, a szczególnie Panu Januszowi, Panom kościelnym, młodzieży za spektakl teatralny i czuwania, Dzieciom Maryi, Służbie Liturgicznej, orkiestrze, organistom, chórowi parafialnemu na czele z Panią Dyrygent za śpiewy podczas adoracji i w czasie liturgii, grupom parafialnym za adoracje, Piekarni Kwapisz za chleb i bułki, a także wszystkim Parafianom za modlitwę, ofiary na kwiaty i dekoracje świąteczne oraz udział w tych najważniejszych dniach całego roku liturgicznego.
 • Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia, na którą zapraszamy codziennie o godz. 15.00.
 • W Poniedziałek Wielkanocny czyli II dzień świąt Msze Św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Nie będzie nieszporów.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 Msza Święta.
 • W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na Mszę Św. szkolną.
 • W czwartek, 13 kwietnia, zapraszamy wszystkich czcicieli MB Fatimskiej na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo różańcowe, które tym razem poprowadzi Męska Róża Różańcowa. Prosimy o przygotowanie rozważań.
 • W piątek o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży.
 • Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego ustanowiona na prośbę samego Pana Jezusa przekazaną światu przez Św. s. Faustynę. Tego dnia można zyskać odpust zupełny przyjmując Komunię Św. i odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie od godz. 13.00 do godz. 15.00. Po każdej Mszy Św. będzie możliwość ucałowania relikwii Św. s. Faustyny. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone ze spektaklem w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej i ucałowaniem relikwii Świętej s. Faustyny. Odbędzie się także zbiórka do puszek na rzecz Caritas.
 • Zachęcamy do obejrzenia wystawy prac wielkanocnych uczestników warsztatów terapii zajęciowych, która znajduje się przy bocznym ołtarzu.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 zł oraz Informator Parafialny.
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim Parafianom oraz przybyłym Gościom, aby Chrystus Pan obdarzył Was pokojem serca, Bożą radością i Swoim miłosierdziem. Niech błogosławi w codziennym życiu i obowiązkach, darzy potrzebnym zdrowiem. Życzymy mocy i siły do własnego, ciągłego powstawania z grobu swoich słabości. Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem odnowi
i umocni naszą wiarę oraz wleje w nasze serca nadzieję i miłość.